Lista ekwipunku na wyprawę motocyklową
Wyświetleń: 6641
Odpowiedzi: 5
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Alo

W załączniku słynna lista Podosa z której korzystamy od kilku lat - można zmodyfikować pod siebie ale bardzo przydatna przed wyjazdem nawet na tydzień, dwa Smile

Załączone pliki
.pdf   Lista ekwipunku wyprawowego_podos.pdf (Rozmiar: 78.46 KB / Pobrań: 62)
Odpowiedz
Taaak warto wydrukować sobie taką listę przed wyjazdem i odhaczać, jeszcze mi się nie zdarzyło żebym wyjechał gdzieś na dłużej i nie zapomniał jakiegoś duperelka Undecided

Odi Profanum Vulgus et Arceo... a poza tym 502 495 545 pomoc w okolicach Wawy Wink
Odpowiedz
tak, list się przydaje nawet na długo przed planowaną wyprawą. W temacie latania dziur w gumkach to kupiłem za nieduze pieniądze miniaturową pompke nożną z dwoma cylinderkami i manometrem. Jest naprawdę niewielka i kosztowala w okolicach 6-70zl. Uwazam ze cos takiego plus zestaw naprawczy do opon jest niezbędne jak się jedzie spontanicznie przed siebie...(smiganie w dzikich rejonach, po nocy, w Alpach, itd.). Nawet jak się ma assistance....wiem z doświadczenia ze jak jesteś na jakims zadupiu za granica to zanim Ci ktoś przyjedzie...zanim temat ogarniesz (jak w nocy to musisz czekac az warsztat otworzą, itd.) to minie kupe czasu i stresu...a tak samemu łatasz i smigasz dalej...

a tak, poza jeszcze instalacją elektryczną (warto mieć mini multimetr albo przynajmniej pokładowy woltomierz..), to w on-roadowej podrozy już niewiele jest Ciebie w stanie zatrzymać tak nagle...jak jedziesz japonczykiem ma się rozumieć Wink

...przygoda nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do celu...
Odpowiedz
Najwazniejsze to nie popasc w dosc popularna ostatnio paranoje pt:

Nie znam sie na mechanice, wiec po co mi narzedzia.

Narzedzia zawsze warto miec, bo choc sami sie nie znamy to w momencie kiedy ktos zdecyduje sie nam pomoc, to bedzie mial czym dzialac, a czesto zdarza sie tak ze ktos pomocny rozklada rece i mowi :

- Sory kolego ale nie mam akurat takiego klucza, wiec nie dam rady Ci pomoc....

Narzedzia zawsze warto miec!

Odpowiedz
zawsze na wyprawę biorę narzędzia, nigdy nie użyłem ich przy ST, ale już nie raz naprawiałem GSa, DLa, przy Tigerze łańcuch napinałem itp...

Odpowiedz
narzędzie to obowiązek! Smile
Ja to nawet jezdze z gumowym mlotkiem do wbijania sledzi/szpilek podczas rozkladania namiotu....po kilku probach rozbicia namiotu na kamienistym/twardym gruncie (normalka na poludniu Europy) kiedy to musialem szukac kamieni do wbijania....to uznalem ze takie gumowo-aluminiowe cudeńko z Decathlonu jest NIEZBEDNE....nie chce sie bawic z rozbijaniem namiotu tym bardziej, ze zawsze zladowuje na polu namiotowym po zmroku.

...przygoda nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do celu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości