Czuły ABS
Wyświetleń: 5055
Odpowiedzi: 10
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
A zatem pierwszy wątek w dziale Smile

Otóż pytanie jak mi się wydaje z dziedziny układu hamulcowego. Na niedawnym szkoleniu z techniki jazdy zauważyłem (wg mnie) że stanowczo za szybko łapie mi ABS podczas ćwiczenia hamowań awaryjnych a zwłaszcza gdy próbowaliśmy to zrobić z plecaczkiem czyli z niemałym obciążeniem w sumie Smile
Jeden z instruktorów zasugerował mi że czułość tegoż że ABS'u można regulować czy ktoś coś wie na ten temat ?

Odpowiedz
mi nic o tym nie wiadomo, ale mam zrobiony wyłącznik ABS wg postu z FB Darka Materki (o ile dobrze pamiętam )

Odpowiedz
U mnie przód łapie dobrze - nie za szybko, nie za wolno, ale tył ma strasznie mały luz i ciężko go wyczuć - będę musiał podregulować dźwignie Sad

Odpowiedz
adamh może by tak wrzucić ten patent na wyłącznik ABS'u tu na forum ? była by pierwsza poważna porada na forum Smile

Odi Profanum Vulgus et Arceo... a poza tym 502 495 545 pomoc w okolicach Wawy Wink
Odpowiedz
Dyszel, ok, ostatnio mi Darek to przesłał, wrzucę jak znajdę Smile

Odpowiedz
Wyłączniki wyłącznikami a zbyt wczesne włączanie ABS może byc spowodowane śliską oponą.

Odpowiedz
(10-25-2015, 17:20 )adamh napisał(a): Dyszel, ok, ostatnio mi Darek to przesłał, wrzucę jak znajdę Smile

Adam znalazłeś może to info?

Odpowiedz
Alo
Czułości ABS samemu nie da się regulować, nie wiem nawet czy da się wprowadzić zmiany do fabrycznego ustawienia Sad Natomiast wg mnie jak jeżdżę solo, nawet w czasie jazd doszkalających działa idealnie - nie za szybko i nie za wolno Smile Z ciekawostek na szkoleniu było chyba 8 motocykli i to w większości lekkich hornetów itp - wszystkie bez ABS. Na awaryjnym hamowaniu Teresa zdeklasowała wszystkich, następny kierownik zatrzymał się więcej niż długość motocykla a reszta zostawała kilka metrów z tyłu Smile Z tego co pamiętam to hamowania były z okolicy 50-70 km/h

Odpowiedz
(02-10-2016, 10:02 )mowso napisał(a): Alo
Czułości ABS samemu nie da się regulować, nie wiem nawet czy da się wprowadzić zmiany do fabrycznego ustawienia Sad Natomiast wg mnie jak jeżdżę solo, nawet w czasie jazd doszkalających działa idealnie - nie za szybko i nie za wolno Smile Z ciekawostek na szkoleniu było chyba 8 motocykli i to w większości lekkich hornetów itp - wszystkie bez ABS. Na awaryjnym hamowaniu Teresa zdeklasowała wszystkich, następny kierownik zatrzymał się więcej niż długość motocykla a reszta zostawała kilka metrów z tyłu Smile Z tego co pamiętam to hamowania były z okolicy 50-70 km/h
Na asfalcie bezapelacyjnie ABS fajna rzecz ale na offroad to już przydałaby się możliwość wyłączenia tej opcji. Na bezdrożach ABS niestety wydłuża drogę hamowania

Odpowiedz
no sam nie wiem, to moja pierwsza maszyna z ABS'em może więc przewrażliwiony jestem ale jak go nie miałem to mi się jakoś lepiej hamowało Undecided

Adamh znalazłeś już może ten patent na wyłącznik ABS'u ? widzę że nie tylko ja jestem chętny Smile

Odi Profanum Vulgus et Arceo... a poza tym 502 495 545 pomoc w okolicach Wawy Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości