Albania 2016
Wyświetleń: 91033
Odpowiedzi: 16
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Powoli zaczyna mi się rysować w głowie plan wyjazdu głównie na Albanię odwiedzając po drodze Rumunię, Czarnogórę i wszystkie okoliczne "wioski". Planu jeszcze nie ma ale jedno jest pewne, noclegi to głównie namiot i dzikość chętnych zapraszam Smile

Odi Profanum Vulgus et Arceo... a poza tym 502 495 545 pomoc w okolicach Wawy Wink
Odpowiedz
Dyszel, jak długo chcesz poświęcić?
Szczerze Ci powiem, że jak dla mnie, oczywiście to tylko moje osobiste zdanie, ale trasę do Albanii i powrót robił bym wyłącznie jako tranzyt. Wynika to z tego, że w Albanii jest tak wiele pięknych miejsc, dróg, i w ogóle wszystkiego, że jak chcesz zrobić to razem z Rumunią, Czarnogórą to braknie miesiąca, chyba, że chcesz Rumunię i Czarnogórę zaliczyć na zasadzie "byłem".
Zrobiłem w tym roku Czarnogórę, w sumie 7 dni, w tym jeden dzień wioska Theth, i stwierdzam, że nie wiele zobaczyłem.
Rumunia, w 2014 robiłem w tydzień, i zobaczyłem nie za wiele. Kiedyś jechałem, żeby przejechać, dzisiaj jadę żeby zobaczyć.
Celem i punktem dla mnie jest to, że oprócz zrobienia iluś tam tysięcy km, trzeba czasem zejść z moto, stanąć na nogach i coś pozwiedzać, np. w Czarnogórze, w Lovcen wejść do mauzoleum Piotra II Petrowicia-Niegosza, widok z góry dech zapiera, ale schodów jest co nie miara... Ale warto, bardzo warto. W Czarnogórze polecam również przespać się w Monastyrze Ostróg (zupełnie za darmo), wrażenie nie do opisania, droga nie do opisania. I dużo by tak pisać Smile
Od Bałkanów u nas specjalistą jest Wilk Smile Do niego można w ciemno z pytaniami o tamten rejon świata Smile

Odpowiedz
adamh Rumunię zrobiliśmy w tym roku a czasokres to dwa tygodnie z czego 10 dni w samej Rumuni w szerz i wzdłuż zwiedzając i kąpiąc się w strumieniach i śpiąc w namiotach opodal tych strumieni, Miasta odwiedzaliśmy tylko po zaopatrzenie i tak też zamierzamy zrobić z Albanią czyli tranzyt przez Rumunię i tam Transfogarska i dalej na Albanię, jakoś się tam tą trasę ułoży żeby pasowało Smile

Odi Profanum Vulgus et Arceo... a poza tym 502 495 545 pomoc w okolicach Wawy Wink
Odpowiedz
Adasio w jakim terminie chcesz jechać??

Odpowiedz
Albania w okolicach czerwca.

Odpowiedz
uu i u mnie wstępnie czerwiec/maj lub wrzesień jeszcze nie określone może się zmówimy jeśli jakoś nam na czerwiec wypadnie Smile

Odpowiedz
z tym, że ja w Albanii również chcę w górki na chwile wyskoczyć Smile

Odpowiedz
Tutaj masz relację z wyjazdu 2 lata temu, ale my głównie po asfalcie jeździliśmy
http://gophoto.eu/?page_id=1137

Odpowiedz
Hej,
może komuś się przyda w planowaniu Albanii na 2016 rok.

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=42&t=19295

Jak dla mnie kierunek warty odwiedzenia...
Ja bardziej nastawiam się  z wyjazdem na wrzesień i nie wykluczam ponownie Albanii...

Odpowiedz
super, dzięki za linki zaraz zacznę się wgryzać w temat Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości