Wymiana tłoków i cylindrów w ST
Wyświetleń: 1960
Odpowiedzi: 3
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Witam, pytanie do kolegów, którzy mieli brali udział w akcji serwisowej pod tytułem wymiana tłoków i cylindrów.
Jest zauważalna różnica po przeprowadzonej akcji??

Pozdrawiam
Adam

Odpowiedz
Adamh nie wymieniałem tłoków ale ciekaw jestem różnicy?

Odpowiedz
kurna, trzeba chlopakow z ogólnopolskiego forum spytac - przynajmniej 3 jest po akcji wymiany tloków...

jeden wspominal, ze po wymianie był na hamowni i z mocy zeszlo (aczkolwiek z tego co idzie zauważyć i tak fabrycznie ST schodzą oszukane na minus) a w zamian dostał momentu więcej niż katalogowo...
Ale lepiej jakby się właściciele wypowiedzieli... ;-)

...przygoda nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do celu...
Odpowiedz
Czuję się wywołany do tablicy, bo moja Teresa jest po wymianie. Na wstępie muszę zaznaczyć, że na starych jeździłem prawie 57 tyś i nie miałem z nimi takich problemów jak część użytkowników. To fakt nie zawsze palił z tą samą radością, ale jednak zawsze to robił. Oleju do 45 tyś nie brał wcale a potem tylko widziałem, że lekko schodzi, ale nigdy nie musiałem dolewać między przeglądami. Natomiast po wymianie przejechałem ponad 2 tysiaki i faktycznie choć wciąż nie pali identycznie, to ogólnie robi to jakby lżej. Zwłaszcza było to widoczne na samym początku oraz teraz przy dłuższych przerwach między odpalaniem. Natomiast muszę dodać, że przy okazji rozbiórki silnika kazałem wymienić jeszcze świeczki i robiłem jeszcze regulacje. Co mogło również wpłynąć na drobną poprawę. Oleju jak nie brał tok nie bierze a na mocy nie zauważyłem żadnych zmian. Serce bije jak dzwon :-) Dodam tylko, że na czas remontu miałem od Chłopaków z Kłodzka w zastępstwie ich nówkę ST i nie było większej różnicy poza tą, która wynika ze zmian po 2013r. :-)

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości