sprawdzenie poziomu oleju
Wyświetleń: 5670
Odpowiedzi: 22
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
ustawowo nie szybciej niz 3 minuty po zgaszeniu silnika.

Odpowiedz
Oki , dzięki za info Wink

Odpowiedz
A tak jak skończy się pierwszy browarek :-) czyli daj mu kilka min.

o teraz dopiero widzę, że odpowiedz dla RadziXa już padła, ale na szczęście się nie pomyliłem ;-)

Odpowiedz
Temperatura silnika podczas sprawdzania poziomu oleju powinna wynosić 60 st., sprawdzenie odbywa się nie na centralnej stopce a na kołach.

Odpowiedz
i tym optymistycznym postem by Gruber powinniśmy zakończyć wątek gdyż doskonale podsumowuje nasze wcześniejsze wypociny Big Grin

Odi Profanum Vulgus et Arceo... a poza tym 502 495 545 pomoc w okolicach Wawy Wink
Odpowiedz
sluszna uwaga RadziX....bo poziom, w systemach z suchą miską olejową, będzie inny przed uruchomieniem silnika, w czasie jego pracy, jak i po wylaczeniu silnika...podobno trzeba chwile (1-2 min.) odczekać po wylaczeniu silnika żeby pomiar był miarodajny (tak w serwisie Yamahy mi mówili).
Ale sam jestem fachowej opinii. Sam tez do tej pory miałem moto z silnikiem z mokra miska olejową w wtedy problemu nie ma - poziom lapiesz i odczytujesz.

ale u nas....nie tak do końca to proste....

...przygoda nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do celu...
Odpowiedz
(11-20-2015, 16:24 )Osu! napisał(a): sluszna uwaga RadziX....bo poziom, w systemach z suchą miską olejową, będzie inny przed uruchomieniem silnika, w czasie jego pracy, jak i po wylaczeniu silnika...podobno trzeba chwile (1-2 min.) odczekać po wylaczeniu silnika żeby pomiar był miarodajny (tak w serwisie Yamahy mi mówili).
Ale sam jestem fachowej opinii. Sam tez do tej pory miałem moto z silnikiem z mokra miska olejową w wtedy problemu nie ma - poziom lapiesz i odczytujesz.

Ale przecierz nasza teresa nie ma suchej miski olejowej .... wiec w czym problem???

Taka wielka filozofia to sprawdzanie uleju ze ho ho .... Smile

Gasisz moto i masz 3 minuty by postwic moto rowno na centralce i znalezc spobie kawalek starej gazety pod kolano Smile tylee

Olej ma byc w okienku najlepiej równo w polowie, troche wiecej troche mniej nie ma znaczenia,

Zawsze sprawe mozna sobie utrudnic nie korzystajac z centralki, ale to juz herezja.

Tylko Tereska przejechalem juz 43tkm i zawsze sprawdzam jak powyzej i nic zlego sie nie dzieje, wiec po co kombinowac....

Odpowiedz
Ja również uważam że w zupełności wystarczy postawić moto na centralce i spojrzeć w okienko olejowe i nie ma większej różnicy przed czy po zgaszeniu moto

Aby drzewa z których zrobią nasze trumny rosły jak najdłużej
Odpowiedz
(11-23-2015, 22:14 )Floydoo napisał(a):
(11-20-2015, 16:24 )Osu! napisał(a): sluszna uwaga RadziX....bo poziom, w systemach z suchą miską olejową, będzie inny przed uruchomieniem silnika, w czasie jego pracy, jak i po wylaczeniu silnika...podobno trzeba chwile (1-2 min.) odczekać po wylaczeniu silnika żeby pomiar był miarodajny (tak w serwisie Yamahy mi mówili).

Ale przecierz nasza teresa nie ma suchej miski olejowej .... wiec w czym problem???

Taka wielka filozofia to sprawdzanie uleju ze ho ho .... Smile

Gasisz moto i masz 3 minuty by postwic moto rowno na centralce i znalezc spobie kawalek starej gazety pod kolano Smile tylee

Olej ma byc w okienku najlepiej równo w polowie, troche wiecej troche mniej nie ma znaczenia,

Zawsze sprawe mozna sobie utrudnic nie korzystajac z centralki, ale to juz herezja.

Tylko Tereska przejechalem juz 43tkm i zawsze sprawdzam jak powyzej i nic zlego sie nie dzieje, wiec po co kombinowac....

To sugeruję wejść na stronę Yamahy i poczytać kartę katalogową naszych Teresek >> tam jest info o ukladzie olejowym Tongue
Z reszta zdziwilbym sie gdyby moto z przeznaczeniem na offroad mialo mokra miske... Wink
A tu filmik pogladowy tyle ze z armaturą:
https://www.youtube.com/watch?v=e6MtCxvvdwQ

...przygoda nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do celu...
Odpowiedz
to w takim razie gdzie teresa ma zbiornik na olej?? , bo sucha miska ma zmagazynowany olej w oddzielnym zbiorniku

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości