Czujnik temperatury zewnętrznej
Wyświetleń: 1917
Odpowiedzi: 5
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ktoś wie gdzie jest w ST schowany czujnik temp zewnętrznej, chciałbym go przełożyć w inne miejsce, aby podawał prawdziwą temperaturę zewnętrzną.

z góry dzięki Smile

Odpowiedz
Ja wiem :-)
Zgodnie z SERVICE MANUAL....jest czujnik temperatury dolotowej powietrza do silnika - i ta temperatura jest wyświetlana jako "zewnetrzna"....
Zdaje się, ze w serwisowce wspominają ze temperatura nie zawsze musi być zgodna faktyczna zewnetrzna. Chyba (nie pamiętam dokładnie) blad największy jest przy wolnych prędkościach (czyli od cieplego silnika pewno oszukany pomiar...).

Czyli jakby nie patrzeć - pozycji czujnika zmienić nie jesteś w stanie ;-)

...przygoda nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do celu...
Odpowiedz
Taki trochę bezsens.Po co komu zakłamana temperatura.Dobrze że zegarek nie wskazuje prawie dwunastej. Wadawalo mi się ze ten czujnik będzie gdzieś przy liczniku . A to mnie zaskoczyłeś.

Tak sobie przypomniałem że w aucie mam taki czujnik w przednim grilu przed chłodnicą .

Odpowiedz
sprawdziłem, nawet w instrukcji obsługi o tym wzmiankują ;-)
Tyle tylko, że żle zapamietalem największy błąd odczytu. Czyli najbardziej zgodny pomiar ma być w prędkościach do 20km/h....

...przygoda nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do celu...
Odpowiedz
Ten czujnik mierzy temperaturę przy wlocie do airboxa i ma to swoje plusy, bo patrząc na tą temperaturę w chłodne dni zawsze nam jest cieplej a po drugie sprawdzając jakim powietrzem oddycha Teresa dbamy o to by się nie zaziębiła ;-)

Odpowiedz
Osu! jak stoją w miejscu to pomiar jest z kosmosu... do 20km/h jadę przez ułamek sekundy... Trzeba pomyśleć o czymś innym Smile
Topinka, o Teresę dbamy bardziej niż o siebie Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości