szprychy
Wyświetleń: 5973
Odpowiedzi: 23
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Też mnie temat ciekawi, bo niby nie filozofia a koło to nie prom kosmiczny ale jednoznacznej odpowiedzi jakoś nie mogę znaleźć.

ASO robią tak jak napisane w serwisówce, czyli opukują i dociągają tylko luźne.

Nie wiem czemu ale ta metoda jakoś do mnie nie przemawia.

Chętnie sprawdził bym wszystkie, tylko w jakiej kolejności co by nie pokrzywić koła ???

Gdyby ktoś miał pewną informację jak to zrobić poprawnie będę wdzięczny.

Odpowiedz
A i u mnie pojawił się problem ze szprychami... koło nadaje się do centrowania(przednie). Co do serwisów, to podzielam zdanie poprzednika, że o naciąganie szprych robią strasznie po "łebkach" i nie ma to nic wspólnego z profesjonalizmem. Ja wyjechałem niedawno z serwisu, gdzie były sprawdzane i dociągane szprychy - po tej wizycie zauważyłem bicie na kierownicy a po sprawdzeniu koła widoczne bicie na prawa stronę.
Słyszałem, że w Krakowie jest gość - "inż. Szprycha" na Retoryka, który specjalizuje się w temacie. Ktoś korzystał z jego usług ?

Odpowiedz
http://www.narzedziak.pl/jonnesway-klucz...7010n.html

Znalazłem przykładowy klucz...(plus by trzeba było przejsciowke zastosować jakąś i imbus) ale widze, że nizej 200zł zejść będzie bardzo trudno :-(
A jak popatrzeć na dynamometryczne wkrętaki (trochę jakby właściwsze) to od 350zł w gore...
Znacie jakieś tańsze i nie do końca chińskie...?????

W serwisach się na tym po prostu nie znają! I scieme wala ze wystarczy po prostu podzwonić po szprychach i dokrecic jak trzeba....po kilku sezonach takich zabaw na bank kolo musi być zwichrowane w mniejszy lub większy sposób albo podatne na zwichrowanie. Ja specjalnie podczas przeglądu w ASO chciałem zerknąć jak to robią i prosiłem by wszystko przy mnie robili...jak przyszedłem do garażu to "już akurat zrobiliśmy sprawdzenie i było ok" i zajelo im to nawet nie 2 minuty.... :-(

...przygoda nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do celu...
Odpowiedz
sprawne sprawdzenie szprych to okolo 10 minut na kolo, przynajmniej mi tyle schodzi.

Z kluczami jest roznie, najlepiej kupic gdzies pod reka, by w razie potrzeby mozna by bylo zwrocic/wymienic.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości