Co kupić Z czy ZE ?
Wyświetleń: 6165
Odpowiedzi: 21
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Hej,

Już za chwilę, już za momencik składam zamówienie na ST 2015. Po 8 sezonach przesiadam się z XT660R.
Cały czas łamię się czy szarpnąć się na ZE.
Zaznaczam, że 90% moich dotychczasowych podróży to był asfalt a pozostałe 10% utwardzony szuter.

Podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami. Czy sterowanie elektryczne jest warte swojej ceny? Rzeczywiście często go używacie? A może są też użytkownicy Z i mają swoje zdanie? Mając go od razu zacznę szukać tras off? Wink

Każde info i doświadczenie od Was będzie dla mnie istotne  Cool

Pzdr.

Odpowiedz
Jako użytkownik dla mnie fajna rzecz .Szybkie ustawienia w zależności czy sam jeździsz czy z kuframi czy też plecaczek lub wszystko na raz( ustawienia te ustawisz jak moto stoi) .Kolejne ustawienia to twardość zawieszenia czyli miękki ,standardowy i twardy(ustawienia możliwe w czasie jazdy ) . Każde można ustawić w 6 możliwych pozycjach twardości ( podczas gdy moto stoi).Jak juz pod siebie ustawisz pod siebie to reszta to przyjemność. Jeżeli zaś mówimy o cenie i czy warto . Moim zdaniem NIE!!! .10tys więcej niż wersja bez to przesada.

Odpowiedz
Racja. Też uważam że taka cena to przesada. Nad 5 mógłbym się już ewentualnie zastanowić. Z drugiej strony czy to aż tak bardzo jest potrzebne. Zawsze jest to kolejny element który może się zepsuć lub sprawiać kłopoty.

Odpowiedz
Ja dla zasady się nie zgodzę. Moim zdaniem super przydatna rzecz w szczególności jak wybierasz się w miejsca gdzie możesz znaleźć super przyczepne asfalty (hard +3) i utrzeć nosa szosowym maszynom, lub jak jest zniszczony asfalt i jedziesz na std do jazdy w terenie (soft - 3) .
czy warte jest to swojej ceny to już indywidualna sprawa wszystko w zależności jak często zmieniasz nastawy zawieszenia kręcąc śrubokrętem.

Odpowiedz
Dzięki za wszystkie informacje!
Przeprocesoruje je Wink
Na ten moment skłaniam się jednak do Z, jako, że XT praktycznie dwa razy może przestawiałem, a za różnicę w cenie ubiorę się i dozbroję Tenerkę. Do zobaczenia na wiosnę!

Odpowiedz
za tą różnicę w cenie pomiędzy Z a ZE to poza elektrycznie starowanym zawieszeniem masz jeszcze jak dobrze pamiętam:
- centralną stopkę;
- boczne uchwyty dla pasażera;
- plastykowa oslonka pod kanapą z prawej strony;
- nie jestem pewien co do grzanych manetek? (chłopaki pomóżcie Smile )

Ja tez stalem przed tym samym wyborem i poszedłem w strone Z....az tyle to ja nie zarabiam by 10k na az taki luksus wyrzucac Wink

...przygoda nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do celu...
Odpowiedz
Są grzane manetki sterowane w menu wyświetlacza , piękny czytelny licznik i wyświetlacz biegów , regulowana szyba , praktycznie wszystko na Ledach. Więc może może faktycznie poskładaj wszystko co byś dołożył do Z i tą cenę dodaj do nowej zobaczysz ile brakuje do do wersji ZE.

Odpowiedz
(11-28-2015, 06:33 )wooosiu napisał(a): Są grzane manetki sterowane w menu wyświetlacza , piękny czytelny licznik i wyświetlacz biegów , regulowana szyba , praktycznie wszystko na Ledach.  Więc może może faktycznie poskładaj wszystko co byś dołożył do Z i tą cenę dodaj do nowej zobaczysz ile brakuje do do wersji ZE.

ale ja to wszystko tez w "Z" mam...!!! Shy .....dlatego wymieniłem tylko różnice pomiędzy Z a ZE dla jasności bo nawet sprzedawcy wprowadzają (z niewiedzy) klientów w bląd... 
Dla jasności - Z-etka i ZE od 2014 roku to te same motocykle po lifcie...zmiany w silniku, licznik z wyświetlaczem czysto elektronicznym i wskaźnikiem zapiętego biegu, aluminiowa stopka boczna, wyzsza regulowana szyba, tempomat, itd.! 
JEDYNE różnice to: 
- elektrycznie sterowanie zawieszenie;
- centralna stopka;

- boczne uchwyty dla pasażera;
- plastykowa oslonka pod kanapą z prawej strony;
- grzane manetki.

i tylko/aż tyle za 10 tys. zł. masz ekstra... Wink
Sam zostałem wprowadzony w błąd przez sprzedawców którzy nie wiedzieli i mówili, ze licznik, tempomat, to co powyżej, itd... Angry
Na szczęście udało mi się dorwać ogarniętego sprzedawcę z Wawy (wyslal mi zdjęcia dealerowskie i karte katalogowa modelu Z) i Piotra Piszcza dyrektora technicznego Yamaha Polska....a tak pewno dalej bym tjwil w blednym przekonaniu... Sad
Jak coś, słuze pomocą odnośnie fotek i danych do aktualnego modelu "Z".... Exclamation

...przygoda nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do celu...
Odpowiedz
Wink 
w pliku pdf karta katalogowa do  "XT1200 Z" Idea

Załączone pliki
.pdf   Yamaha_2015_XTZ1200.pdf (Rozmiar: 1.78 MB / Pobrań: 7)
Odpowiedz
hej ! Zrobiłem na Z 40 tys. i teraz na ZE latam. Jeżdżąc po asfaltach to zupełnie inny Moto - komfort podróżowania jest z innej bajki i możliwość zmiany z soft -3 na hard +3 daje niesamowity efekt. Za gotówkę te 10 koła to dużo, ale jak Ktoś robi kredycik czy leasing to rata miesieczna nie rośnie sporo. Polecam ZE Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości