Podlaczenie nawigacji
Wyświetleń: 3608
Odpowiedzi: 9
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Postanowilem wpiac sie bezposrednio w instalacje z kablem zasilajacym od nawigacji - mam dosc ciagle wypadajacej ladowarki... Interesuje mnie podlaczenie aby po przekreceniu kluczyka byl prad... Prosze o pomoc...

Odpowiedz
ha, mam tak, ale jak to zrobił mi elektryk ??? Smile
pociągnął zasilanie do przekaźnika z kostki, która dostaje prąd po przełączeniu kluczyka (chyba ze świateł i to mijania, bo dopiero po odpaleniu mam napięcie na nawi), a pozostałą instalację bezpośrednio z aku.

Odpowiedz
jakbyś chciał żeby się włączały zaraz po przekręceniu kluczyków, to można zasilanie do przekaźnika z światła postojowego pociągnąć, bo one się odpalają zaraz po przekręceniu kluczyka.

Odpowiedz
Masz po stronie akumulatora 2 kostki elektryczne -zaślepione gumowymi zatyczkami. Weź miernik i sprawdź na których stykach po przekręceniu kluczyka jest napięcie i czy zanika po wyłączeniu zapłonu. Ja tam mam podłączone zarówno grzane manetki jak i nawigację.
Jak to już ustalisz jedź do sklepu motoryzacyjnego i kup wtyki z gumowymi zatyczkami pod te gniazda - będziesz miał hermetyczne połączenie.

Odpowiedz
Ja spróbuję podłączyć nawigację pod gniazdo 12V ( na kostce)

Odpowiedz
(12-06-2015, 22:18 )Gruber napisał(a): Masz po stronie akumulatora 2 kostki elektryczne -zaślepione gumowymi zatyczkami. Weź miernik i sprawdź na których stykach po przekręceniu kluczyka jest napięcie i czy zanika po wyłączeniu zapłonu. Ja tam mam podłączone zarówno grzane manetki jak i nawigację.
Jak to już ustalisz jedź do sklepu motoryzacyjnego i kup wtyki z gumowymi zatyczkami pod te gniazda - będziesz miał hermetyczne połączenie.

Tak zrobie, dzieki.

Odpowiedz
(12-06-2015, 22:18 )Gruber napisał(a): Masz po stronie akumulatora 2 kostki elektryczne -zaślepione gumowymi zatyczkami. Weź miernik i sprawdź na których stykach po przekręceniu kluczyka jest napięcie i czy zanika po wyłączeniu zapłonu. Ja tam mam podłączone zarówno grzane manetki jak i nawigację.
Takie kostki to u Yamahy trzeba zamówić?  Czy w zwykłym sklepie do dostania.  Mają jakąś  nazwę pn. " złączka typu X"?

Odpowiedz
Hej,
u Yamahy pewnie też można kupić tego typu "piny", ale na allegro za parę groszy można je dostać. Na przewód zakładasz dołączone uszczelniacze zaciskasz na przewodzie styk i wsuwasz go w miejsce oryginalnych zaślepek tak aby zaskoczyły we wtyczce. Ja zanim to zrobiłem prawidłowo, ze dwa piny zniszczyłem, tak ze proponuję kupić kilka na zapas.

http://allegro.pl/kostka-wtyk-gniazdo-zl...24785.html

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(12-07-2015, 17:55 )Gruber napisał(a): Hej,
u Yamahy pewnie też można kupić tego typu "piny", ale na allegro za parę groszy można je dostać. Na przewód zakładasz dołączone uszczelniacze zaciskasz na przewodzie styk i wsuwasz go w miejsce oryginalnych zaślepek tak aby zaskoczyły we wtyczce. Ja zanim to zrobiłem prawidłowo, ze dwa piny zniszczyłem, tak ze proponuję kupić kilka na zapas.

http://allegro.pl/kostka-wtyk-gniazdo-zl...24785.html

Dzięki Gruber.  Rzeczowe podejście do sprawy 

Odpowiedz

Wszystko się zgadza, odnalazłem obie kostki i da się to zrobić. Ciekawostkę taką zauważyłem walcząc z miernikiem. Na tej kostce 4-ro pinowej jest stałe napięcie 12V na jednym styku, natomiast po przekręceniu kluczyka na dwóch pinach pojawia się tajemnicze napięcie 2.4V. Masz pomysł do czego to może być? Tak z ciekawości pytam.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości