silnik gaśnie podczas ruszania w trybie "T" - wersja po lifcie
Wyświetleń: 5000
Odpowiedzi: 28
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Zgłosiłem problem do serwisu na Połczyńskiej w Warszawie.
Przejadę się tam i dam znać co i jak.

Odpowiedz
Udało mi się nagrać moment gaśnięcia silnika, czy u Was też to mneij więcej tak wygląda?

https://www.youtube.com/watch?v=hEWH2bvqwEw

Odpowiedz
Mi silnik zgasł raz na przejechane jak do tej pory około 3.500km, nie bardzo pamiętam jak to wyglądało bo wszystko zatarły emocje  "kurrr... co jest nie umiem jeździć czy co..."  : Angry Exclamation Angry potem poczytałem, że się zdarza więc bardziej pilnuję momentu ruszania. Na razie się na szczęście nie powtórzyło.

Shadow>>Vulcan>>Shadow>>DL650>>XT1200ZE
Odpowiedz
Mam już nakręcone ok 5500 km.
Jak jeżdżę z pasażerem, a ostatnio tak głównie jeżdżę, to problem występuje w zasadzie codziennie.
Problem się nasila tym bardziej im delikatniej, z uwagi na pasażera, operuję przepustnicą.
Jak jeżdżę sam to występuje rzadziej.
Wydaje mi się, że trafiłem jakiś feler...

Odpowiedz
Problem gasnącego silnika mam/miałem i ja. Głównie na T choć na S też się zdarzyło. Prowadziłem korespondencję z Panem Piotrem Piszczem z Yamahy w tym temacie. Byłem w serwisie i cały dzień sprawdzali moto. Jedyne co zrobili to regulacja/zmiana mieszanki. Było lepiej choć raz zdarzyło się że zgasło. Miesiąc temu byłem na przeglądzie po 10000 gdzie też mieli się przyjrzeć temu problemowi. Sprawdzali, testowali cały dzień i nic. Wszystko jest w porządku. Od tamtej pory nie zgasł mi ani razu ale nie powiem, pilnuje się podczas ruszania.
Myślę że problem może być po stronie zaprogramowania komputera. Sugerowałem to Panu Piszczowi ale powiedział że jest na tyle mało zgłoszeń że fabryka nic nie robi w tym temacie. Może jak wszyscy zaczną zgłaszać , mam na myśli nie tylko z Polski, to może coś się ruszy w tym temacie.
Reasumując, poprawa mieszanki oraz pilnowanie się podczas ruszania pomogło. Nie chcę zapeszać ale póki co jest ok Smile

Odpowiedz
Takie głupie pytanie czy w BMW też są takie problemy?

Odpowiedz
tu chyba  odpowiedzi nie dostaniesz na to pytanie  Wink a jeśli nawet dostaniesz, to każda będzie obarczona jakimś współczynnikiem "emocjonalnego" błędu Wink

Shadow>>Vulcan>>Shadow>>DL650>>XT1200ZE
Odpowiedz
@brzezinol - zadaj to pytanie wujkowi google, w przypadku BMW odfiltruj obrazki będzie szybciej Wink
Gdybyś sprawdził jeszcze innych producentów okaże się, że że idealnego moto nie ma Wink co przy cenie jaką trzeba zapłacić może powodować niemałą konsternację Smile

Odpowiedz
U mnie na rozgrzanym silniku jest ok, ale na zimnym zaraz po odpaleniu przymula przy odkręcaniu (jak by silnik się dusił). Po rozgrzaniu "przechodzi". W trybie S efekt jest mniejszy niż na T. wygląda mi to na podawanie zbyt bogatej mieszanki zanim silnik się rozgrzeje...

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości