Jaki olej ?
Wyświetleń: 2251
Odpowiedzi: 12
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wooosiu - nie wiem o jakim motocyklu piszesz ale w instrukcji od XT1200Z napisali, że pierwsza wymiana po 1 tyś potem co 20 tyś km z kontrolą po 10 tyś, i z doświadczeń kolegów wynika, że nie warto mocno przekraczać tych 20 tyś Wink

Zalecany przez producenta olej to SAE 80 API GL-5 or SAE 80 API GL-4 i wchodzi dokładnie 0.20 L a potem się wylewa Wink

Ja osobiście wymieniam zgodnie z instrukcją i wszystko działa jak trzeba Wink

Odpowiedz
Skoro juz mamy temat oleju do silnika i wału ogarnięty to może ktos zna wymiary podkładek miedzianych wymienianych przy każdej wymianie oleju (uszczelek) ? Średnica podkładki korka oleju silnika i wału mnie interesuje. Do tego przydały by sie momenty dokręcania tych śrób.

Właśnie przymierzam się do pierwszej samodzielnej wymiany Smile

Odi Profanum Vulgus et Arceo... a poza tym 502 495 545 pomoc w okolicach Wawy Wink
Odpowiedz
(02-05-2017, 15:15 )Arek napisał(a): Wooosiu - nie wiem o jakim motocyklu piszesz ale w instrukcji od XT1200Z napisali, że pierwsza wymiana po 1 tyś potem co 20 tyś km z kontrolą po 10 tyś, i z doświadczeń kolegów wynika, że nie warto mocno przekraczać tych 20 tyś Wink

Zalecany przez producenta olej to SAE 80 API GL-5 or SAE 80 API GL-4 i wchodzi dokładnie  0.20 L a potem się wylewa Wink

Ja osobiście wymieniam zgodnie z instrukcją i wszystko działa jak trzeba Wink
Sorki mój błąd . Myślałem o kardanie a pisałem o silniku . Jednak i tu i tu robię to w tym samym czasie gdyż wychodzi to co sezon . Staram się po zimie wymieniać. Instrukcja instrukcjią a warunki eksploatacji każdy ma inne . Jeden rocznie zrobi 2kk inny 20kk. Myślę że każdy musi dostosować to do siebie lecz nie rzadziej niż instrukcja przewiduje

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości