Kask
Wyświetleń: 4205
Odpowiedzi: 24
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Oki. Dzięki za propozycje. Do wiosny powinienem coś wybrać Smile

Odpowiedz
Przeczytałem sporo opinii i obejrzałem filmiki na youtubie . Rozpatruje 3 kaski: NOLAN n104 evo, SHOEI Neotec i Schuberth c3.
Ceny Od 1200 przez 2200 do 2800. Skłaniałbym się ku temu tańszemu N104 głównie z powodu że chciałbym mieć jeszcze kasę na komunikator.
Po opiniach każdy ma plusy i minusy. Czasami opinie się wzajemnie wykluczają np. Nolan dla jednych jest cichy a dla drugich głośny.
Sam nie wiem. Myślę że wiele też pomoże obejrzenie ich na żywo i przymierzenie........

Odpowiedz
Widziałeś nowego Schuberta E1. Ciekaw jestem opinie. Piękny kask ale cena też piękna 2999zl. !!!!

Odpowiedz
NIe, jeszcze nie widziałem. Właśnie, ta cena Sad . Potrzebuje coś dobrego ale żeby kaski starczyło mi też na komunikator.

Odpowiedz
Zobacz Nexx xd1 voyager. zakupiłem go . Jeździłem wcześniej w shoei multitecu 6 lat. JA jestem z niego mega zadowolony pod każdym względem. Raczej Shoeia nie kupiłbym teraz bo po co przepłacać jeżeli jest to samo w komforcie. A kask ma naprawdę bardzo dużo dodatków. W tej chwili jest on dla mnie nr. 1.

Odpowiedz
No tak to jest na forum z pytaniem o opinię. Każdy chwili swoje :-)

Dla mnie w asfaltowej turystyce motocyklowej liczy się:
1) żeby kask był cichy
2) żeby miał podnoszoną szczękę
3) żeby miał blendę
4) żeby łatwo można było zdemontować i zamontować wizjer
5) żeby była możliwość zamontowania pin-lock'a
6) żeby miał wysokie noty w testach bezpieczeństwa
7) bez enduro daszku

Moim zdaniem najlepsza obecnie propozycja na rynku patrząc na powyższe to Shoei Neotec i Schubert C3 lub C3pro. C3 jest tańsza. Można ją już kupić w granicach 1800 PLN.

Odpowiedz
(06-17-2016, 18:37 )adamml napisał(a): Zobacz Nexx xd1 voyager. zakupiłem go . Jeździłem wcześniej w shoei multitecu 6 lat.  JA jestem z niego mega zadowolony pod każdym względem. Raczej Shoeia nie kupiłbym teraz bo po co przepłacać jeżeli jest to samo w komforcie. A kask ma naprawdę bardzo dużo dodatków. W tej chwili jest on dla mnie nr. 1.

Napisz jakie wrażenia w stosunku do Neoteca? Jaka głośność przy przelotach i jak ze stabilizacją? Kupiłeś też może interkonekt?

Odpowiedz
Nexx to nie jest kask szczękowy i dlatego będzie bardziej cichy od każdego szczękowca. Jeżeli dużo jeździsz to kup Szoja. Nolan nie wytrzymuje ciągłej pracy szczęka, wentylacjami i blendą - słaba jakość wykonania. Kupiłem 104 evo aby ten tysiak zaoszczędzić ale dziś wiem ze lepiej dołożyć i kupić Szoja. Nowy Szubi kosztuje 3000 więc no koment.

Odpowiedz
Z tym zachwalaniem to różnie bywa. Byleby nikt nikogo na minę nie wprowadził.Smile
W naotecu nie jeździłem tylko w multitecu i byłem mega zadowolony. Brakowało mi blendy a potem wentylacji ponieważ lubię od czasu do czasu zjechać z asfaltu. Planowałem kupić zwykły kask krosowy. Po 5 latach w shoei zaczęła mi woda zalewać wizjer od środka. Po naprawie w niemczech był nadal problem. I tak brałem pod uwagę duala - horneta lub araja. Szczęki jakoś już nie chciałem - wyższa półka cena, waga. Przypadkiem trafiłem na nexxa. Daszek ma - można zdemontować, pinlock ma, wentylacja zarąbista, szybę można zdjąć i założyć gogle, blenda jest. Jeżdżę w zatyczkach to i tak cicho. Różnicy dla mnie w hałasie z multitekiem nie ma. Wizjer szeroki - super pole widzenia. Podbródek można zastawić. Z przodu wymienna wkładka do wentylacji aby było jeszcze lepiej.Cena ok. 1500 to z horneta czy z araja zostaje w kieszeni. Nad bezpieczeństwem nie będę się rozpisywał bo kask nie jest chinczykiem z dolnej półki. Odsyłam do danych producenta. Bałem się daszku. Ale zapewniam - przy 180 km/h sprawdzałem czy jest bo wogóle nic nie czuć. Niech ktos spróbuje jechać z otwartą szczęką ponad 120Smile
Opinie co do szczęki i integrala - ile ludzi tyle opiniiSmile Obecnie jeżdże ze scalą Q3 ale zmienie na dedykowany bo jest wtedy wbudowany w kask. I ciszej i bezpieczniej bo nic nie dyndaSmile A jeszcze jest uchwyt na kamerę na kaskuSmile
A jak sugerować się testami to naotec nie wypada tak wspaniale.

Odpowiedz
Oto mi właśnie chodziło. Taka właśnie opinie użytkownika. Bylem dzisiaj we Wrocławiu w Intermotors i wisiały dwa dx.1 ale nie ten rozmiar wiec tylko sobie podotykalem. W sprawie interkomu dedykowanego do dx.1 to czas oczekiwania to ok 6 tygodni. Podobno muszą sprowadzić z Portugalii.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości