Kask
Wyświetleń: 6710
Odpowiedzi: 24
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Miałem w swojej karierze kilka kasków od prostych za 400zł poprzez xr1000, horneta aż do C3 za ponad 2k Teraz jeżdżę w N104 evo i jestem mega zadowolony. Skąpy z natury jestem i nie chce wydawać już ponad 2k za kask i potem np 500zł za szybkę z pinlockiem jak się porysuje bo nie przesadzajmy ale nie jest tyle warta ;] A i czasem drogie kaski okazują się rozczarowaniem jak w moim przypadku C3

--
Pozdrawiam
Mowso
http://www.gophoto.eu
ER-5->DL650->MG Stelvio->DL650->F800GT->XT1200Z
Odpowiedz
Masz rację . Nie dajmy się zwariować. Wiadomo za dobrą rzecz trzeba zapłacić drożej, ale bez przesady. Liczy sie przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort. Jak coś jest bardzo drogie nie znaczy że wszystko tańsze nie nadaje się do niczego. Nawet weźmy pod uwagę testy np. kasków. Przedział cenowy od 500 do 2500. Nawet te najtańsze muszą spełniać jakieś normy. Rozmawiamy oczywiście o normalnych firmach. To dotyczy wszystkiego. Moim zdanie wygląda to na zdzierstwo. Np. kupując motocyklowe zatyczki alpine do uszu to koszt ok. 100 a kupując te same dla muzyka to 50 zł. Nawet dystrybutor nie potrafił wskazać rożnicySmile I gdzie tu logika?

Odpowiedz
(06-17-2016, 18:37 )adamml napisał(a): Zobacz Nexx xd1 voyager. zakupiłem go . Jeździłem wcześniej w shoei multitecu 6 lat.  JA jestem z niego mega zadowolony pod każdym względem. Raczej Shoeia nie kupiłbym teraz bo po co przepłacać jeżeli jest to samo w komforcie. A kask ma naprawdę bardzo dużo dodatków. W tej chwili jest on dla mnie nr. 1.

Ten Nexx ułoży się i będzie luzniejszy czy nic z tego? Mam dylemat. Bo kupiłem na razie dwa. Jeden jest minimalnie za ciasny a drugi minimalnie za luzny i stad moje pytanie czy te gąbki się zmniejsza? Ten luzniejszy daje większy konfort na ta chwile tylko jak się ułożą to będzie mi chyba latał?  Jak tam było u Ciebie?

Odpowiedz
(07-04-2016, 15:26 )shak napisał(a):
(06-17-2016, 18:37 )adamml napisał(a): Zobacz Nexx xd1 voyager. zakupiłem go . Jeździłem wcześniej w shoei multitecu 6 lat.  JA jestem z niego mega zadowolony pod każdym względem. Raczej Shoeia nie kupiłbym teraz bo po co przepłacać jeżeli jest to samo w komforcie. A kask ma naprawdę bardzo dużo dodatków. W tej chwili jest on dla mnie nr. 1.

Ten Nexx ułoży się i będzie luzniejszy czy nic z tego? Mam dylemat. Bo kupiłem na razie dwa. Jeden jest minimalnie za ciasny a drugi minimalnie za luzny i stad moje pytanie czy te gąbki się zmniejsza? Ten luzniejszy daje większy konfort na ta chwile tylko jak się ułożą to będzie mi chyba latał?  Jak tam było u Ciebie?

No trudno mi powiedzieć. Ja akurat z dopasowaniem nie miałem problemu. Jedynie w shoeiu miałem M a tu L. Ale to tylko przez to że w szczękowcach inaczej wchodzi głowa. Ten mam dopasowany. Gąbki z czasem napewno się ułożą. Sprawdzałem przy kupnie że jak miałem założony, to energicznie kręciłem głową na boki. Mi  nie przekręcał się , był sztywno na głowie. Sam musisz zobaczyć jak się w nim czujesz.

Odpowiedz
Zrobiłem dzisiaj test. Ubrałem tego ciasniejszego i siedziałem w nim 40 min. Więcej nie wytrzymałem tak mnie zaczął wk...ć. Później ubrałem luzniejszygo i po godzinie bez emocji ściągnąłem. Biorę luzniejszy. Amen.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości