Ile urządzeń dodatkowych używacie?
Wyświetleń: 2074
Odpowiedzi: 7
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Mam pytanko bo ciągle w mojej Teresce pojawiają się dodatkowe pożeracze prądu i nie wiem czy prądowo nie przesadzę.
Gdzieś wyczytałem, że alternator ma wydajność 600W ale nie należy go przeciążać ponad 80% wydajności czyli do 480W.
Z dodatkowych urządzeń mam Halogeny (2x55W=110W), grzane manetki 60W i zakładam teraz dodatkowy komplet halogenów 2x55W=110W. Są jeszcze takie drobiazgi jak navi czy ładowarka tel. podpięta pod gniazdo zapalniczki.
Myślę, że łącznie dołożyłem około 300W a max dla alternatora to 480W, czyli reszta Tereski powinna pobierać nie więcej jak 180W ale czy tak jest, nie wiem. Czy ktoś ma takową wiedzę?
Pozdrawiam
Osik
LWG

Etyliniarze- Motocykliści Ziemi Średzkiej
Odpowiedz
pompa paliwa okolo 80W
zarówki w reflektorach 2x55W
do tego układ zapłonowy, pompa ABS, wskaźniki, kierunkowskazy,
myślę ze trochę przesadziłeś z tymi halogenami, pomyśl o halogenach LED.

http://www.motofuria.pl  ... z pasji do motocykli
Odpowiedz
Jak byś miał zbędne parę złotych to polecam zastąpić te halogeny czymś takim http://www.enduro-tech.eu/index.php/pl/a...kit-detail

Odpowiedz
Z tym, że ja już mam oba zestawy. Jeden to SwMotech Hawk a drugie to Hella micro de z uchwytami ala Touratech na wysokości reflektora. Nie po drodze mi inwestować w inne i rozważam zastosowanie żarowek Led ale na razie nic sensownego dobrze świecące nie wpadło mi w ręce . Może ktoś ma kakis sprawdzony model żarówki led h3?

Odpowiedz
Wooosiu !!! Lampy są mega. Myśle że na zlocik taż takie zamontuje.

Odpowiedz
(01-28-2016, 07:48 )misiek-888 napisał(a): Wooosiu !!! Lampy są mega. Myśle że na zlocik taż takie zamontuje.

Wiem ze są mega . Sam bym założył  tylko są priorytety i muszą poczekać nie wiem czy dam radę do zlotu.

(01-27-2016, 09:29 )osik napisał(a): Z tym, że ja już mam oba zestawy. Jeden to SwMotech Hawk a drugie to Hella micro de z uchwytami ala Touratech na wysokości reflektora. Nie po drodze mi inwestować w inne i rozważam zastosowanie żarowek Led ale na razie nic sensownego dobrze świecące nie wpadło mi w ręce . Może ktoś ma kakis sprawdzony model żarówki led h3?

Sprzedaj , doskładaj, zamontuj.

Odpowiedz
Pójdę jednak w kierunku założenia żarówek Led. Ale muszę znaleźć odpowiedni i wydajny model żarowki. Ma ktoś jakieś typy?

Odpowiedz
(01-30-2016, 17:37 )osik napisał(a): Pójdę jednak w kierunku założenia żarówek Led. Ale muszę znaleźć odpowiedni i wydajny model żarowki. Ma ktoś jakieś typy?

Chińskich wynalazków jest dużo. Niestety żarówki LED homologowane są drogie lub niedostępne. Wszystko zależy od konstrukcji reflektora.

Wymiana żarówki na led moze nie dac zamierzonego efektu poza mniejszym poborem. Wiec w Twoim przypadku ma to sens tylko i wyłącznie dlatego jednak kosztem mocy świetlnej....

Jedyne ledowe zarowki w ktore warto inwestować sa na diodach cree. Inne nawet nie bierz pod uwage. Ja bym szukał osram lub philips jesli mają h3 ale ja takich nie zanalazlem.

Cos takiego powinno wystarczyc (allegro):

[Obrazek: H36UHP3.jpg]

[Obrazek: H36UHP2.jpg]

Zwróć uwagę ze takie ledy nie mają homologacji a sporo kosztują (ok40zl - za noname).

Co do wymiany żarówek na led to w dodatkowych halogenach można sobie pozwolić bo sa "do off road" gdyby ktoś pytał...
Natomiast wymiana oryginalnych żarówek w światłach mijania czy stop na niehomologowane ledy może być problemem nie tylko dla drogówki która zatrzyma dowód rejestracyjny w razie kontroli (jeśli nie wymieni się przy nich na oryginalne) ale podczas dochodzenia odszkodowania.
Dobry prawnik się doczepi do niehomologowanych żarówek...
A większość ubezpieczalni ma dobrych prawników którzy tylko czekają na takie wpadki żeby wymigać się od odszkodowania...

P.S.
Też zastanawiałem sie nad kupnem markowych halogenów i wymianą żarówek na led ale ostatecznie wybrałem 10W halogeny LED. sprawdziły się w DLu i w Tenerze wstawiłem podobne. Na stacji diagnostycznej gość nie robił problemu. Powiedział ze jeśli są włączane niezależnie a nie podpięte pod mijania lub długie to OK i traktuje je wtedy jako dodatkowe wyposażenie do jazdy poza drogą publiczną...

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości