odgłosy z okolic sprzęgła
Wyświetleń: 3515
Odpowiedzi: 10
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Witajcie, jak w temacie, czy zdarza się komuś słyszeć jakieś szumy, trochę jakby delikatne takie szumoterkotanie z prawej strony silnika? Dzieje się to głównie, gdy silnik jest już rozgrzany po jeździe i pracuje na biegu jałowym, wszystko jedno czy dotaczam się np do bramy, czy parkuję i pozwalam jeszcze chwilę mu popracować. Nie występuje to jak do tej pory zawsze, raczej raz na osiem przypadków. Dodam, że dźwięk wyraźnie cichnie po wciśnięciu klamki, jednak nie ustępuje całkowicie.
Pytam bo może jest to normalne, nie znam jeszcze dobrze swojego motocykla, a przebieg ma znikomy bo lekko ponad 2200 km. Z kolei na forum wyczytałem, że była jakaś akcja na sprzęgło, ale żadnych szczegółów nie znam. Ktoś coś wie?

Odpowiedz
(03-31-2016, 19:28 )IreneuszST napisał(a): Witajcie, jak w temacie, czy zdarza się komuś słyszeć jakieś szumy, trochę jakby delikatne takie szumoterkotanie z prawej strony silnika? Dzieje się to głównie, gdy silnik jest już rozgrzany po jeździe i pracuje na biegu jałowym, wszystko jedno czy dotaczam się np do bramy, czy parkuję i pozwalam jeszcze chwilę mu popracować. Nie występuje to jak do tej pory zawsze, raczej raz na osiem przypadków. Dodam, że dźwięk wyraźnie cichnie po wciśnięciu klamki, jednak nie ustępuje całkowicie.
Pytam bo może jest to normalne, nie znam jeszcze dobrze swojego motocykla, a przebieg ma znikomy bo lekko ponad 2200 km. Z kolei na forum wyczytałem, że była jakaś akcja na sprzęgło, ale żadnych szczegółów nie znam. Ktoś coś wie?

Cześć, mam to samo i od kiedy pamiętam tak było (przebieg 43 tys.). Mogę się mylić, ale na sprzęgło nie było akcji.

Odpowiedz
Nie było ja miałem wymienione sprzęgło ale z innego powodu, stan oleju sprawdź w pierwszej kolejności, i zgłoś to ale najpierw posłuchaj kilku innych bo może porównujesz do innego motocykla a moze nasze tak mają. Z innej strony ja tez bardzo duzo czytałem i wiem że nie było problemów ze sprzęgłem nigdzie na świecie. Wiec jezeli naprawde cos jest nie tak zgłaszaj do serwisu i nie czekaj.

Odpowiedz
Mi też coś cyka tak delikatnie - posłuchałem dwóch innych i im też tak cykało Smile Ogólnie po roku posiadania MG Stelvio przestałem reagować na drobne cykania. Tam cykało jak by ktoś do silnika wrzucił garść śrubek Smile

--
Pozdrawiam
Mowso
http://www.gophoto.eu
ER-5->DL650->MG Stelvio->DL650->F800GT->XT1200Z
Odpowiedz
Kosz sprzeglowy halasuje w kazdym motocyklu, z ta roznica ze w jednych bardziej w innych mniej.
Zasada jest taka, ze jezeli nie jest to uciazliwy chalas to nie ma co z tym walczyc, bo to stracony czas, najladniej kosz gra/tlucze sie w Ducatti.

Odpowiedz
No właśnie, chyba najlepiej będzie posłuchać inncyh Super Tenere i porównać to. Może nie potrzebnie się tym przejmuje. A gdyby było to coś dziwnego, to wtedy udam się do serwisu.

Odpowiedz
(04-01-2016, 15:50 )IreneuszST napisał(a): No właśnie, chyba najlepiej będzie posłuchać inncyh Super Tenere i porównać to. Może nie potrzebnie się tym przejmuje. A gdyby było to coś dziwnego, to wtedy udam się do serwisu.

W mojej Teresie od nowości słychać kosz sprzeglowy. To zupełnie normalne.

Pozdrówka
Przemo
Odpowiedz
W mojej kosz nie hałasuje, on napier...  sprzęt nowy, przejechane 1300km i irytuje mnie to okropnie, jak puszczę sprzęgło  to jakbym sieczkarnię jakąś odpalił,  chętnie posłucham innej Tenerki z okolic Warszawy,  zgłaszałem to przy przeglądzie po 1000 km ale odp. serwisu w POLandPOSITION typowa niestety - "nie przejmować się, ten typ tak ma jeden hałasuje mniej drugi więcej ale hałasuje każdy..." Zastanawiam się tyko czy te hałasy stuki i terkoty nie powodują przy okazji jakichś skutków ubocznych, czy nie "wystukują" się jakieś inne elementy współpracujące? Czasem stuki są mniejsze czasem większe, nieraz nawet mam wrażenie, że czuję je na kierownicy. Pojeżdżę jeszcze i albo się przyzwyczaję albo będę to jakoś próbował reklamować w ramach gwarancji, bo jest to jedyna rzecz jaka mnie mocno wkurza w tym motocyklu i powiem szczerze psuje trochę radochę z kupna i użytkowania nówki sztuki Sad  poza tym jestem zachwycony Teresą.

Shadow>>Vulcan>>Shadow>>DL650>>XT1200ZE
Odpowiedz
Opisywanie odgłosów porównał bym do sexu z panienką z gazety Smile
Dla jednego delikatnie puka dla innego napier....la.

Co do sprzęgieł w yamahah.
W moim egzemplarzu sprzęgło słychać od początku czyli od 0 km.
Po 20 tyś doszło jeszcze jakieś takie wycie/zawodzenie Wink
Nic nie robiłem, jakby co jest gwarancja.

Dlaczego nic nie robiłem ? ano dlatego, że do dźwięków sprzęgła się przyzwyczaiłem w poprzednich motocyklach tego samego producenta.
Sprzęgła wydawały dźwięki, które osoby nieprzyzwyczajone wprawiały co najmniej w niemałą konsternację.
TDM sprzedawałem z fabrycznym sprzęgłem przy przebiegu ponad 120 tyś, z tego co wiem dalej wyje i nabija kolejne km z nowym właścicielem Big Grin

Tylko teraz kwestia czy wyje normalnie czy nie Wink na pewno warto przy okazji podpytać mechanika co o tym myśli albo posłuchać innych Big Grin

Zdarzyło mi się pojeździć st po plaży z takim nieubitym piaskiem bez kasku, nigdy więcej, dźwięki jakie wydaje ten motocykl w terenie powodują, że marszczy mi się skóra na dupie Big Grin jest też taka możliwość, że zwyczajnie mam za cichy wydech Big Grin

Odpowiedz
Flooydoo dobrze napisał. Posłuchajcie jakiegoś Ducata z suchym koszem sprzęgłowym i przestaniecie się zajmować jakimś tam cykaniem w silniku:-)
Jak coś się w silniku dzieje mechanicznego to zwykle szybko to coś się rozpieprza i przynajmniej wiadomo co nawaliło. Ja po przesiadce z rzędowych czwórek też się musiałem przyzwyczaić do dźwięku silnika Tenery, ale teraz wręcz lubię jak chrzęści.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości