Mototrip 2016 Korsyka
Wyświetleń: 2651
Odpowiedzi: 14
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Dzień 7

Rano po kawce i śniadaniu Dawid pokazuje nam restaurację swojego szefa - faktycznie wygląda nieźle, poroża na ścianach i tego typu klimaty. Podobno na Korsyce są tylko dwie takie oferujące tylko produkty eko z własnych hodowli. Na drogę dostajemy jeszcze po kiełbasie lokalnego wyrobu i ruszamy w dalszą drogę.
[Obrazek: i17wzbOud_4Qlehh6v__girpOBzWEKUh-U23Dr0N...18-h763-no]
Jedziemy w kierunku Ajaccio, widoki i winkle powoli przestają robić wrażenie. Żeby zabić monotonię jazdy znowu uskuteczniamy szybką kąpiel w morzu i dojeżdżamy do stolicy Korsyki. Duże miasto z ładnym portem. niestety zakorkowane strasznie - często nie da się przecisnąć nawet motocyklem. Zwiedzamy plac Napoleona Bonaparte, port gdzie do rejsu szykuje się akurat piękny trójmasztowiec, pijemy kawusie, internet i na koń - jedziemy dalej do Bonifacjo.

[Obrazek: 44SQ5SJYET0IYAw9ahv7qijWPImABax6afnmJM9P...18-h763-no]

[Obrazek: ORZP-fukDiLGin3-U5sJEgnfWkuIhEyTx9RvNEsy...18-h763-no]

[Obrazek: 50667RPS1YNjy2C6MRAZnVy6vT2VNi8y5g9HdWn8...18-h763-no]

[Obrazek: 1JmGtQGRzwxN6LFY8TqSlRL4H8UW-FET_J92pYZZ...40-h558-no]
Standardowo dla ochłody po drodze następna kąpiel Smile Dojeżdżamy dość późno więc szybkie zwiedzanie górnej części zamku, cmentarza i zaczynamy szukać miejsca na nocleg.

[Obrazek: b1TzaHj7CHJj_OeAEieKBeLIXYiI_eqc9LtsomHP...15-h763-no]

[Obrazek: -hPhXPFoOqtlkO6uxMq_1_sFKgedS0YJGGbv84UR...18-h763-no]
W czasie szukania odłącza się od nas Smokfa którego choroba zaczyna powoli rozkładać i jedzie do hotelu a my po 2h znajdujemy pusty parking dla kamperów gdzie na wyciętym w skale i drzewach drugim poziomie rozbijamy namiot.

[Obrazek: -UurgxSMgJg8V0M5QKKvYzha7CDn6JqrCaMy6oOP...18-h763-no]

Dzień 8

Urlop zbliża się nieubłaganie ku końcowi. Do Bastii mamy raptem 3h drogi więc rano jedziemy jeszcze raz zwiedzić Bonifacio. Chodzimy wąskimi uliczkami, zwiedzamy kilka ładnych kościołów oraz lokalne sklepiki gdzie można obejrzeć np koziki lokalnej produkcji (najdroższy jaki widzieliśmy kosztował ponad 2100e sic !!!)

[Obrazek: mkwM9ECfeAODR8hL0dcXPURCQDOQKDY7BxhUnyzI...40-h593-no]

[Obrazek: Ji5NsJ4kMoi8ORUkbv8DmU_ybZcVM6_XfUD8I9am...18-h763-no]

[Obrazek: j-mfdwxv5d6zUM8TJ61TQDUxScOuALMgzha5rHJh...18-h763-no]

[Obrazek: ZOERcDa_q_VssnOwy_Py4itRJYr-MPfpAwmrIuwf...18-h763-no]

[Obrazek: -4eJYJ2rLYHdNoCdot7rrAt7OxtI4rwa0b9kRjFi...18-h763-no]

W południe jedziemy sobie spokojnie do Basti, po dwóch godzinach jeżdżenia po górach i bezowocnego szukania miejsca na nocleg decydujemy się na kemping na wielkim cyplu jakieś 10km od portu. Informacja dla szukających noclegu w górach - Praktycznie cały teren na Korsyce jest czyjś - bardzo rzadko można znaleźć jakieś polanki w lesie nadające się do spania. Albo roślinność jest tak gęsta, że nie da się w ogóle wejść do lasu, albo drogi wchodzące są pozamykane na łańcuchy, bramy itp. Najlepiej noclegu szukać niedaleko miasteczek w pobliży rzek lub morza gdzie roślinność jest dużo uboższa niż głęboko w górach.

[Obrazek: aJp9Er3Ondr8w0eHOVd-sXRu3ilPjo4RS2kQmoLx...18-h764-no]

[Obrazek: 8Iong6m5K7qqrG77xp1CZlPgEUFF0XLYoe2Sn2In...18-h763-no]

[Obrazek: 0Ja5sVrvtqRZ0QVBN5__qYwUtc-r0Az7-m5z1_Rn...18-h763-no]

[Obrazek: vlP7sFhXm1DVwfQ8mExTYrP-97qe1n6_tUtVANBy...18-h763-no]

[Obrazek: UPmHjeW9vusOm6BnvcBEq_atoNBuL4vT6pR8zCOV...18-h763-no]

Na kempingu rozbijamy namiot, posilamy się, ściągamy kufry i po cywilnemu zwiedzamy Bestię, potem opróżniamy wino czy dwa i spokojnie kładziemy się spać.

Dzień 9

Ostatni dzień wstajemy więc wcześnie rano, zostawiamy wszystko w namiocie i jedziemy do miasta kupić jakieś pamiątki. Kręcimy się po Basti zwiedzając jeszcze port, kilka kościołów, rynek oraz kupując pamiątki, oczywiście obowiązkowe magnesy na lodówkę i wracamy na kemping się spakować.

[Obrazek: YoyK464sW_my3hniNlqonSZZXb85_iq7xO9oAtf2...18-h763-no]

[Obrazek: zGd9Yh7GU1MkS25LJHfdLgtW9tmry4ZRrVHLEHsS...18-h763-no]

Potem szybko na prom gdzie w kolejce spotykamy Arka, wymieniamy się doświadczeniami oraz urokami wyspy. Na promie 4h mijają szybciej niż ostatnio, znajdujemy Smokfę i po zejściu lecimy szybko do mojego przyjaciela Zyzia który gości nas znowu jedzeniem i odstępuje nam własne łóżka a sam idzie spać do tira bo nie zgadza się żebyśmy spali na ziemi - dziękujemy raz jeszcze.

[Obrazek: SiN3x-cs6kXnoLVO7-F9hnbS3ttlzkImKmgW0c5f...40-h748-no]

Dzień 10

Tutaj już nie ma o czym pisać 1014km na strzał przez Udine, Gratz, Wiedeń i Ostravę. Po 21 jesteśmy w domu - można w końcu przespać się we własnym łóżeczku Smile

KONIEC

Jeśli coś pominąłem to przepraszam. Jak znajdę czas to zmontuje w tym miesiącu jeszcze filmik z wyjazdu - materiału jest sporo, tylko czasu mniej Smile

Podsumowanie:
Przejechane kilometry: 3750
Koszt podróży: Nie liczyłem dokładnie ale spokojnie zamknął się w 2,5k wliczając zabrane jedzenie, wymianę gotówki itp.

Dziękuje jeśli ktoś dotrwał do końca i przetrawił moje wypociny, przepraszam za jakość zdjęć ale pierwszy raz nie zabrałem w podróż aparatu i zdjęcia robiłem telefonem i okazjonalnie gopro, a potem spędziłem dwie godziny starając się coś wyciągnąć w LR i przeklinając czemu jednak nie zabrałem aparatu Smile

--
Pozdrawiam
Mowso
http://www.gophoto.eu
ER-5->DL650->MG Stelvio->DL650->F800GT->XT1200Z
Odpowiedz
Czad Big Grin

Czyta i ogląda się znakomicie, dobra robota.

PS. brakuje mi tylko foty delfinka Wink który pilnował naszych motocykli Smile

Odpowiedz
No właśnie nie mam zdjęcia tego przepięknego stworzenia które było delfinkiem pomimo waszych kąśliwych uwag Tongue Nie dotarły do mnie zdjęcia od reszty ekipy i zdecydowałem się tylko moich użyć Sad

Tutaj trochę więcej zdjęć jeszcze

https://goo.gl/photos/3fXxzGgYAtfb8hqv6

Arku podeślij też linka do Twoich bo mi się zapodział gdzieś

--
Pozdrawiam
Mowso
http://www.gophoto.eu
ER-5->DL650->MG Stelvio->DL650->F800GT->XT1200Z
Odpowiedz
Co by się nie zapodziewał

https://drive.google.com/open?id=0BxL9WQ...XF2RFVlRmM

Big Grin

Odpowiedz
Super wyprawa Smile. Zazdrość. Może i mi się kiedyś uda wybrać na taką wyprawe Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości