Zimowanie Teresy
Wyświetleń: 1581
Odpowiedzi: 13
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
W tym roku dałem sobie już spokój z moto.
Pytanie jak zimujecie swoje Teresy.
Wyciągacie aku czy zostawiacie?
Ja w zasadzie w żadnym moto nigdy nie wyciągałem aku i nigdy nie było problemu, jak jest z Teresą?

Odpowiedz
Dobre pytanie. To tez moja pierwsza zima z Teresą

Odpowiedz
Ja wyciągam aku i podpinam pod prostownik motocyklowy "z Lidla" Wink, bak do pełna i na centralkę. Ale na razie jeszcze tego wszystkiego nie zrobiłem bo udaje się jeszcze raz - dwa razy w tyg, ruszyć więc szkoda zachodu z  grzebaniem.

Shadow>>Vulcan>>Shadow>>DL650>>XT1200ZE
Odpowiedz
Ja schowałem, bo jak rano ruszam to mam gołoledź przed bramą i przez kolejne 5km, choć w Wawie sucho, więc nie ryzykuję...
Tylko żeby aku wyciągać to mam kupę rozkręcania gmola, więc trochę słaby temat.

hmarek: ale na całą zimę pod prostownik? chyba nie...

XT1200ZE 16"
Odpowiedz
Nie pamietam jakie masz gmole, przy givi boczek wychodzi bez demontażu.
Są inteligentne prostowniki Wink można pod nie podpiąć aku na całą zimę.

Shadow>>Vulcan>>Shadow>>DL650>>XT1200ZE
Odpowiedz
Mam heed'a, muszę demontować cały bok gmola inaczej nie zdejmę boczku.
Ale chyba ogarnę wyprowadzenia aku gdzieś na zewnątrz, są takie adaptery, i będzie z głowy na kolejne sezony.

XT1200ZE 16"
Odpowiedz
Najlepiej mieć zrobione wyjście na zewnątrz do ładowania aku, czasem się przydaje podpiąć jakąś lampkę led na biwaku czy jakieś akcesorium typu kompresor.

Odpowiedz
Hej.
Moje drugie zimowanie, ale tak jak i z poprzednimi motocyklami wiele nie robię. Bak do pełna, a że garaż ciepły to aku zostaje na miejscu. Czasami ( raz w miesiącu odpalę i przetoczę bo nie mam centralki)

Odpowiedz
Ja wyciągam aku bo Teresa w zimnym garażu stoi. I raz na dwa miesiące doladuje.

Odpowiedz
Do zimowania, nalezy zatankowac do pelna i postawic na centralke, a najlepiej tak by opony nie dotykaly podloza.
Akumulatora, nie trzeba wyciagac.

Moj motocykl tez stoi w zimnym garazu, jedynie co robie to odpalam go raz na jakis czas, moze raz w miesiacu.

Ostatnio przrobilem sobie gniazdo zapalniczki tak by bylo podlaczone prosto do akumulatora i teraz czasami podpinam ladowarke przez gniazdo zapalniczki, tym samym nie potrzeba dodatkowych gniazdek, a i polaczenie przez zapalniczke jest samo w sobie uniwersalne.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości